Anasayfa

Ara

Favori

Sepetim0

Giriş

(0)
Basında Biz

SADEF’ten ‘Büyük Buluşma’ya davet

Resim

İstanbul’da faaliyet gösteren Samsun Dernekler Federasyonu (SADEF) genel merkez yönetim kurulu üyeleri, Samsun’da basın mensuplarıyla bir araya geldi. SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş, "1 Nisan'da İstanbul'da Sevgi ve Hoşgörü Kahvaltısı düzenliyoruz” dedi

 

Dernekler Federasyonu (SADEF) genel merkez yönetim kurulu üyeleri, Samsun’da basın mensuplarıyla bir araya geldi. SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş, "1 Nisan'da İstanbul'da Sevgi ve Hoşgörü Kahvaltısı düzenliyoruz” dedi

Atakum Yalı Kafe'de düzenlenen kahvaltıda konuşan SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş, sözlerine, "Bugün burada, federasyonumuzun bugünlere gelmesinde büyük emeği olan değerli basın mensuplarımızla bir arada olmanın mutluluğu içerisindeyiz" diyerek başladı. SADEF genel merkez yönetim kurulu üyeleri ile Samsun'daki üye 7 dernek temsilcisinin de katıldığı toplantıda Baş, "İstanbul'da düzenlediği Samsun Tanıtım Günleri'nde onbinleri bir araya getiren, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı bu etkinliklerin birinde 20 bin kişiyle ağırlayan, 100'üncü yılında 55 otobüsle Çanakkale gezisi düzenleyen, bu ve bunun gibi birçok etkinliğe imza atan SADEF, geleceğe emin adımlarla yürümeye devam ediyor" dedi.

İSTANBUL’DA BİN KİŞİLİK KAHVALTI

1 Nisan Pazar günü, İstanbul Üsküdar'da 'SADEF Sevgi ve Hoşgörü Kahvaltısı' adı altında büyük bir buluşmaya imza atacaklarını açıklayan Yıldıray Baş, "Bin kişilik bu büyük kahvaltımıza Samsun, Ankara ve İstanbul'dan siyasetçi, bürokrat, işadamı ve meslek erbabı hemşehrilerimiz davet edildi. Bugün de burada, memleketimizde tüm Samsunluları kahvaltımıza davet ediyoruz. Bu büyük buluşmada yanımızda olun" diye konuştu.

AFRİN OPERASYONUNA TAM DESTEK

Kahvaltı programının sonunda Başkan Yıldıray Baş, Afrin Zeytin Dalı Hareketi ile ilgili hazırladıkları bildiriyi basın mensuplarına sundu. Basın bildirisinde, kısa şu görüşlere yer verildi: "Bu operasyon, ülkemizde hemen hemen bütün siyasi partilerin, toplumun kanaat önderlerinin, sivil toplum kuruluşlarının tek bir ses olmasını doğurmuştur. Afrin ve güney sınırımızda bir terör koridoru ile yapılmak istenen oyunun ve bu oyunu desteklemek için yapılan kirli propagandaların farkındayız. İnsani kaygılarla sivil halkı verilebilecek zararların önlenmesi için büyük çabalar harcayan Türk Silahlı Kuvvetleri, büyük bir kararlılık ve azimle kendisine verilen görevi yerine getirmektedir. Kahraman Mehmetçiklerimizin mazlum insanların kurtuluşu adına şehit olduklarına şahit olmaktayız. Aşağıda imzası olan bizler hemşehri sivil toplum kuruluşu olarak ülkemizin teröre karşı yürüttüğü ve sonuçta tüm dünyanın huzur ve barışına hizmet edecek Zeytin Dalı Operasyonu'nu destekliyor, terör yerine hukukun, kaos yerine düzenin, parçalanıp bölünme yerine ulusal sınırların korunmasının savunucuları olduğumuzu, ulusal kamuoyuna saygılarımızla duyuyoruz."
Gülsüm ATİK 

Özet
:
X