Anasayfa

Ara

Favori

Sepetim0

Giriş

(0)
Basında Biz

Sadef: Samsunspor ve Başkan Yıldırım'ın Yanındayız

Resim

SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş, Samsunspor'un ve Başkan Yıldırım'ın yanında olduklarını belirterek, 'Samsunsporumuz üzerinde kimse oyun oynamaya kalkışmasın Şampiyonluk Samsunsporun hakkıdır' dedi

 

Samsun Dernekler Federasyonu SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş, Samsunspor'da son dönemlerde yaşanan olaylarla ilgili yaptığı açıklamada, takımın aldığı kararların yerinde ve isabetli olduğunu söyledi.

Samsunspor'un hakettiği yere geleceğini belirten Genel Başkan Yıldıray Baş, "Samsunlu hemşehrilerim ve Samsunspor sevdalıları, Samsunsporumuz ülkemizin sporda temel yapısını oluşturmuş, şehri ve futbolu  ile örnek olmuş bir takımdır. Herzaman kendi imkanları ile emek vermiş, ülke futboluna bir çok katkılar sunmuş, bünyesinde bir çok ünlü futbolcu yetiştirmiş, mücadele ruhunu asla kaybetmemiş bir takımdır.  Her ne kadar son yıllarda üzerinde türlü oyunlar oynansa da Samsunsporumuz tekrar eski günlerine, hak ettiği yere geleceğine inancımız tamdır." dedi.

SAMSUNSPOR'UN YANINDAYIZ

Yıldıray Baş, "Bizler Türkiyede ilk kurulmuş, 129 üye sivil toplum kuruluşu ve Avrupa ile Azerbaycan'da Bölge başkanlıkları bulunan TÜRKİYE SADEF Türkiye Samsun Dernekler Federasyonu Yönetimi ve Camiası ile Samsunspor Kulübümüz ve Başkanı Yüksel Yıldırım beyin her zaman yanındayız. Disiplinli Yöneticiliği ile takıma ve Samsunspora katkıları ile çok hızlı bir ivme kazandıran Yüksel Yıldırım Başkanın ve yönetiminin daha önceden olduğu gibi her zaman destekçisiyiz." diye konuştu.

İSABETLİ BİR KARAR

Genel Başkan Baş, "Kulüpten yapılan yazılı açıklamada, yönetim kurulunun gerçekleştirdiği toplantı sonucu Burak Çalık, Caner Arıcı ve Keremcan Akyüz'ün sezon sonuna kadar kadro dışı bırakıldığı belirtildi. Samsunspor yönetiminin almış olduğu bu karar isabetli bir karar olduğuna inanıyoruz. Bu takımın kim ekmeğini aşını yiyerek ihanet içerisinde olur ise herzaman karşısında olacağımızı ifade ediyoruz.  Samsunspor formasında ve onun taşındığı yüreklerde çok anlamlı kazanımlar vardır.  Samsunspor yönetimi çok isabetli bir karar almıştır. Başkan Yüksel Yıldırım'ın  ve yönetiminin aldığı bu kararın yanındayız. Daha hiç bir şey bitmiş değildir. Önümüze ve yolumuza bakacağız. Samsunsporun eski günlerini yaşayacağı tekrar şampiyonluklar elde edeceği güzel günler yakındır." dedi.

Kulüp Başkanı Yüksel Yıldırım ise sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Sözün bittiği yerdeyim. Söyleyecek çok şeyler var ama çok üzüntülüyüm, konuşamıyorum. Verdiğim sözü tutamadığım için sizlerden özür diliyorum. Başkan olarak benim şu anda yapabileceğim çok şey var gibi gözükse de daima söz, sadece sahadaki futbolcular ve teknik ekipte." ifadelerini kullandı. 

ŞAMPİYONLUK SAMSUNSPOR'UN HAKKI

Yıldıray Baş, "Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam'a ve Türkiyede armasında tek  Atatürk amblemi taşıyan formanın bilincinde olan, hakkını vererek oynayan futbolcularımızada yürekten teşekkür ediyoruz. TÜRKİYE SADEF ailesi olarak diyoruz ki haydi Samsun oyuncusu ile, taraftarı ile, hemşehrisi ile, el ele kol kola mücadeleyi elden asla bırakmama zamanıdır. Samsunspora bir kez daha sahip çıkma zamanıdır. Samsun ve onun marka değeri olan Samsunsporumuz üzerinde kimse oyun oynamaya kalkışmasın  Şampiyonluk Samsunsporun hakkıdır." dedi.

Özet
:
X