Anasayfa

Ara

Favori

Sepetim0

Giriş

(0)
Basında Biz

Kirli Oyunların Farkındayız

Resim

Zeytin Dalı Harekatı'nı sonuna kadar desteklerini ifade eden SADEF Genel Başkanı Yıldıray Baş, 'Sınırımızda yapılmak istenen oyunun ve bu oyunu desteklemek için yapılan kirli propagandaların farkındayız' dedi.

 

Samsun Dernekler Federasyonu (SADEF) Genel Başkanı Yıldıray Baş, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Afrin'de yürütülen “Zeytin Dalı Harekatı” ile ilgili açıklama yaptı. Bölgede oynanan kirli oyunların farkında olduklarını dile getiren Baş, bu mücadelede devletin, milletin ve ordunun yanında olduklarını kaydetti.

 

BÜYÜK BİR KARARLILIK VAR

Türkiye’nin çok uzun yıllar PKK ile mücadele ettiğini hatırlatan Başkan Baş, “Türkiye’nin güneyinde Suriye sınırları içinde PKK’nın bir uzantısı olan YPG ve PYD’nin belkemiğini oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri’nin yapmış olduğu girişimler, ülkemiz için ciddi bir tehlike oluşturmaya başladı. Türkiye Cumhuriyeti, Fırat Kalkanı Operasyonu’nda olduğu gibi şimdi de Afrin bölgesinde Zeytin Dalı Operasyonu yürütüyor, bu operasyon Suriye halkı ile işbirliği ile yapılıyor. Afrin ve güney sınırımızda yapılmak istenen oyunun ve bu oyunu desteklemek için yapılan kirli propagandaların farkındayız. İnsani kaygılarla sivil halka verilebilecek zararların önlenmesi için büyük çabalar harcayan Türk Silahlı Kuvvetleri, büyük bir kararlılık ve azimle kendisine verilen görevi yerine getiriyor. Kahraman Mehmetçiklerimiz, mazlum insanların kurtuluşu adına şehit oluyor. Terörün her türlüsü¨ sona erene kadar devletimizin, hükümetimizin, ordumuzun ve milletimizin yanındayız” şeklinde konuştu.

Özet
:
X