Anasayfa

Ara

Favori

Sepetim0

Giriş

(0)
Basında Biz

İstanbul’da ‘Samsun’ günleri

Resim

 

SAMSUN Tanıtım Günleri, İstanbul Maltepe Sahil Miting alanında düzenlenen görkemli bir törenle açıldı.

İstanbul Maltepe Sahil Miting alanında Samsun Dernekler Federasyou (SADEF) tarafından 18-24 Ekim tarihleri arasında düzenlenen 9. Samsun Tanıtım Günleri açılışına Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve beraberinde Samsun Valisi İbrahim Şahin katıldı.  Açılış öncesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı bir gösteri sundu. Gösterinin ardından Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Vali İbrahim Şahin ve protokol üyelerinin katılımıyla, 9. Samsun Tanıtım Günleri açılış kurdelası kesildi. Vali Şahin yaptığı konuşmasında, “Samsun Dernekler Federasyonu’nun düzenlediği 9. Samsun Tanıtım Günleri’nde sizlerle birlikte olmaktan, bu atmosferi hemşehrilerimizle paylaşmaktan büyük bir memnuniyet duyuyor sizleri sevgi ve saygı ile selamlıyorum. Samsun'umuzun yerel televizyonu Haber Aks Tv'nin de buradan canlı yayın yapması çok güzel tüm ekibe teşekkür ediyorum” dedi.

Kurdela kesiminden sonra Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ise yaptığı konuşmasında, “Bu yıl 9. sunu düzenlediğimiz geleneksel Samsun Tanıtım Günlerine hepiniz hoş geldiniz. SADEF’in her organizasyonunda olduğu gibi inşallah bu organizasyonunda da tüm farklı branşlarda, farklı iş alanlarında farklı siyasi partiler altında çalışan siyasileri bir araya getirerek Samsun’umuz için, Samsun’un geleceği için ve Samsun’a nasıl bir katkı verilebilir noktasında bir araya gelerek istişarelerde bulundukları bir birine destek oldukları bir platform olarak inşallah burada bir araya gelecekler. Bizim her zaman söylediğimiz bir sözümüz var. Diyoruz ki ‘nerede olursanız olun Samsun’u unutmayın’ Şehrimizin en önemli markası olan Samsunsporumuzu unutmayalım. Stadımız bitme noktasına geldi. Özellikle buradan seyircilerimize sesleniyorum. Bu stadı dolduralım, çünkü dolduracak olduğunuz statta motivasyon en üst seviyede olacak. Aynı zamanda oradaki gelirle de takım kendini maddi açıdan döndürme imkanı sağlayacak. Tabi herkes elini taşın altına koyacağına inanıyorum. Hepinize sevgi ve saygılar sunuyorum” diye konuştu.

Üç gün sürecek Samsun Tanıtım Günleri’nde stantlarda sunumlar gerçekleştirilecek. Etkinlikte, tüm Türkiye’ye mal olmuş Samsunlu Türk halk müziğinin efsane sanatçısı Yıldıray Çınar, Samsunlu cihan pehlivanı Yaşar Doğu, Samsunlu Neyzen Tevfik, Samsunlu Türk hukukçusu ve siyasetçisi Ali Fuat Başgil için ‘Samsun Değerlerini Anıyor’ isimli özel bir anma programı düzenlenecek.

Maltepe Sahil alanı standlarında Samsun'a ait yöresel giyecekler, yiyecekler ve hediyelik eşyalar beğeniye sunulacak. 9. ‘Samsun Tanıtım Günleri’ne ayrıca, Samsun Milletvekilleri Çiğdem Karaaslan, Erhan Usta, 22 ve 23. Dönem Milletvekili Ahmet Yeni, 25. Dönem Milletvekili Hüseyin Edis, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Dernekler Federasyonu (SADEF) Başkanı Yıldıray Baş, İlçe Belediye Başkanları, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve çok sayıda Samsun'lu katıldı.

Özet
:
X